Jaké víno ke grilu?

Je červen a grilovací sezóna je v plném proudu. Jaké víno však k těm vašim dobrotám napárovat? Vybrala jsem pro Vás ve zkratce pár tipů k těm nejčastějším pokrmům z grilu. Vaše umění se tím povýší a přitom to je tak jednoduché.

 

1483480051010-666920735

Kuřecí 

Na bylinkách se bude skvěle párovat opět s bylinkovými víny jako je Veltlínské zelené. Vyzkoušejte i zahraniční varianty pod názvem Grüner Veltliner. Skvělé bude i k našemu Sauvignonu blanc. Těžší úpravy kuřecího (BBQ omáčky, kořenité omáčky na sladko,…) budou skvěle ladit s Chardonnay (může být i barrique). Pálivé, kořenité omáčky a kuřecí skvěle doplní kořenitý Tramín.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

 

 

pig-silhouette

Vepřové

 

K vepřovému se hodí z pravidla lehká červená ovocná vína. Pinot Noir (Rulandské modré) bude skvělý partner. Avšak nezapomeňte ho vychladit alespoň na 18ºC.  Zajímavá je i kombinace s bílým, portským suchým vínem. To musí být opět řádně vychlazeno, možná je i varianta na ledu.

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

 

images

Hovězí

Ať už to jsou burgery nebo steaky kombinujte je s těžšími červenými víny. Burger bude slušný parťák s Chianti nebo mladým Syrahem. Ke steaku si dejte Malbec nebo to nejkvalitnější Chianti v kategorii DOCG. Můžete zkusit i se španělským Tempranillem nebo Bordeaux (ovšem na bázi Cabernetu Sauvignonu).

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

 

images (1)

Ryby a mořské plody

K bílým rybám samozřejmě podáváme lehká bílá vína. Skvělé budou k italskému Friulanu, lehkému Veltlínu, Sauvignonu nebo suchému těžšímu Chardonnay. Záleží na tučnosti a použitém koření. Čím víc tuku a koření, tím volíme vyšší kalibr vína. Ty velmi tučné ryby, jako je např. losos se nebojte kombinovat s růžovými víny. Mohou být např. z Merlotu, nebo Cabernetu. Těžší úpravy lososa zvládnou i lehounké červené jako je Rulanské modré (opět nezapomeňte vychladit!!!).

Plody moře se velmi dobře párují s lehkým růžovým vínem, Chardonnay nebo např. portugalskému bílému Vinho verde či s bílým vínem z Rioja.

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

 

9a1cd0f34bf659bd69aa5deec709863d--pineapple-bedroom-decor

Sladké ovoce na grilu

Párujte s ovocnými až kořenitými víny. Doporučuji polosuché a polosladké verze. Může to být např. Pálava, Tramín, Muškát moravský nebo Děvín.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

A důležité na závěr! Vím, že se opakuji. Ale chlaďte, chlaďte, chlaďte! Není nic horšího, než si dát ke grilovanému jídlu teplé víno! Červená minimálně na 18ºC! Počítejte také s tím, že vína Vám budou v tomto počasí rychle teplat. Kyblík s ledem se tedy pro Vaše víno stává nejlepším kamarádem.

 

alcohol-beer-beer-bottle-273940

 

 

Text je chráněn autorskými právy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s