Jak je to s tou francouzskou klasifikací?

Jak je to s tou francouzskou klasifikací? Otázka, kterou dostávám celkem často. Je to už pár let (od roku 2009), co se díky evropské unii změnilo označování kvality vín ve Francii. Některé kategorie změnily svůj název a některé byly přímo zrušeny. Některá vína se mohou označovat po staru i po novu. Pro zákazníka tak tedy nastal naprostý chaos, který bude trvat ještě pár let, protože svět vína se mění velmi, velmi pomalu. Už jen díky tomu, že některá vína mohou být na trhu i několik let, ba i desítek let.

V tomto článku se Vám budu snažit jednoduše nastínit, jak to tedy s tím označováním v tuto chvíli je.

 

pexels-photo-87501

STARÁ KLASIFIKACE

V roce 1935 byla ve Francii založena instituce INAO (Institut National des Appelation d´Origine – Národní instutut potvrzování původu), jejíž úkolem bylo nastavit a spravovat systém kontroly původu a kvality vín ve Francii.

První bylo rozdělení vín do „kvalitativních úrovní“ AOC a Vin de Table. V roce 1954 byla do systému přidána kategorie VDQS (Vin Délimité de Qualité Supérieure). Ta měla sloužit jako předstupeň kategorie AOC, tzn. vína, která mohou být zvažována pro zařazení do kategorie AOC. Roku 1976 byla přidána ještě jedna kategorie pro stolní vína – VdP (Vin de Pays). Tato kategorie s odrůdovým označením na vinětách mohla lépe konkurovat vínům s odrůdovým označením v zemích jako je např. USA.

Souhrně tedy stará klasifikace:

  1. Appellation d´Origine Controlée – AOC
  2. Vin Délimité de Qualité Supérieure – VDQS
  3. Vin de Pays (VdP)
  4. Vin de Table (VdT)

 

kaboompics_Close up picture of empty glasses in restaurant

NOVÁ KLASIFIKACE

Od 1.8.2009 zavedla Evropská unie nové označení vín. Podle nových pravidel se měli ti vinaři, kteří měli svá vína zařazena do kategorie AOC, postupně podrobit novému schvalovacímu procesu. Tato kategorie se totiž proměnila na AOP (Appellation d´Origin Protegée). Vína, která novým schvalovacím procesem neprošla ztratila právo užívat označení AOP. Pokud byla vína pro AOP schválena, zůstala jim možnost nést zároveň označení AOC.

barrels-in-rowKlasifikace VDQS byla od roku 2012 úplně zrušena. Pokud vína VDQS splnila požadavky schvalování, mohla být povýšena do AOP. Pokud propadla, přešla do nižší kategorie IGP.

Vína z kategorie Vin de Pays, prošla podobným procesem a jsou nově označována jako IGP (Indication Geographique Protegée).

Kategorie vín Vin de Table nese nové označení Vin de France, které zahrnuje vína bez geografického označení. Je zde ale možné uvést na vinětě odrůdu a ročník.

Souhrně nová klasifikace pouze o třech kategoriích:

  1. AOP – Appellation d´Origine Protegée (dříve AOC, pokud jsou splněny podmínky AOP, je možné užívat AOC i nadále) – toto označení nesou všechna nejkvalitnější vína Francie. 400 úřadů INAO po celé Francii velmi přísně kontroluje jejich původ, zastoupené odrůdy, výnosnost vinic, péči o vinici, způsob výroby a celkovou kvalitu vzniklého vína.

Tato klasifikace má i svoje stupně.:

1) „základní AOP“

2) „vyšší“ Premier Cru (na lahvi označeno Appellation Premier Cru Protegée)

3) „nejvyšší“ Grand Cru – jde o hodnocení vín z nejlepších vinic.

 

IMG_0951Na lahvi tato označení najdete v tomto případě (AOC Premier Cru) jako „Appellation Chablis Premier Cru Controlée.

Pokud by se jednalo o základní AOC/AOP, na lahvi by bylo uvedeno Appellation Chablis Controlée/Protegée.

Zajímavost: první klasifikace „cru“ byla v oblasti Bordeaux zavedena již v roce 1855. Tehdy zahrnovala vína z apelace Médoc (červená vína) a Sauternes & Barsac (bílá vína). Sloužila k označení a garanci kvality.

 

 

2. IGP – Indication Geographique Protegée (dříve Vin de Pays) – kvalitou lepší než Vin de France. Na lahvi musí být označen původ a individuální charakter. Může být označeno jako „zemské víno“, tedy víno zastupující určitou oblast a odrůdu. Většina těchto vín se prodá ve Francii, zbytek převážně v Evropě. Pro tuto kategorii platí přísnější pravidla, než pro vína Vin de France. A zároveň vinař není svázán pravidly AOP. To mu umožňuje více experimentovat a vyrábět tak vína dle svého vkusu.

IGP má svoje tři podkategorie: regionální, departementní a místní. Celkem existuje asi 150 označení IGP. Některá z nich se ale už vůbec nepoužívají. Většina IGP se vyrobí v oblasti Languedoc-Roussilonu a dalších oblastech jižní Francie.

3. Vin de France (dříve Vin de Table) – zahrnuje veškerá stolní vína bez označení odrůdy a původu. Na vinětě nesou pouze označení „Produce of France“. Tato vína jsou určena pro každodenní spotřebu a většina se jich vypije ve Francii. Pro tuto kategorii platí pouze, že jejich vína musí mít minimální obsah alkoholu 8,5% a musí být z hroznů vypěstovaných ve Francii.

Klasifikace francouzských vín vychází z myšlenky „terroir“. Terroir je soubor všech vlivů, jako je půda, klima, vinohradnické podmínky, výnos, postupy při výrobě, přístup samotného vinaře a pod. a pod., které dávají výslednému vínu osobitý a nenapodobitelný charakter.

 

226521576_aa319b5bc4_o

 Pokud budete mít ke článku dotazy, neváhejte se mi ozvat.

 

 

 Text je chráněn autorskými právy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s