Růžový lásky čas

 

Trocha historie neuškodí

Není známo, kdy bylo vyrobeno první růžové víno, ale je velmi pravděpodobné, že první červená vína se více podobala dnešním růžovým vínům. Je to dáno dřívější technologií výroby, kdy byly hrozny lisovány ručně, šlapáním apod. s velmi krátkou dobou macerace, tzn. s krátkou dobou kontaktu hroznové šťávy se slupkou, ze které se do vína dostává barvivo a třísloviny.  Avšak první zmínky pochází již od Hippokrata, tedy zhruba z roku 400 př.n.l. Otec medicíny tehdy nabádal své pacienty ke konzumaci svěžího a lahodného nápoje světle červené barvy.

I po vývoji lisů ve starověku dávali vinaři stále přednost lehčím, světlejším typům vína. Tmavší, tříslovinová vína byla považována za méně žádoucí. I dnes by nám tehdejší víno moc nechutnalo. Tento vývoj trval až do středověku, kdy růžová vína Clarets z Bordeaux si začínají získávat slávu a pozornost světa. U nás v českých zemích jsou první zmínky o vínech zabarvených dorůžova ze 16.století. Na Moravě byla růžová vína dříve označována jako „Ryšák“ v Čechách jako „Růžák“. Největší světový rozmach v prodeji růžových vín se ve světě uskutečnil po skončení druhé světové války, kdy se na výsluní dostávají sladká, jemně perlivá, růžová portugalská vína. Jejich sláva ale netrvala dlouho a trend vystřídala suchá červená vína.

V posledních letech se ale trend obrací a zejména u mladší generace je poptávka po lehkých, svěžích vínech, do čehož růžová vína skvěle zapadají.

One glass and bottle of the rose wine in autumn vineyard

Rosé nebo Claret?

Na lahvích se můžeme setkat s označením Růžové víno – Rosé a označením Claret (Clairet, Klaret). Jaký je v tom rozdíl?

Vína Rosé, neboli růžová  a vína Clairet se odlišují způsobem výroby.

Tytam jsou doby, kdy se růžové víno vyrábělo smícháním červeného a bílého vína.

U vína Clairet (či Claret)  se hrozny modré odrůdy po sklizni jemně lisují bez předchozího namletí. Tzn. bez minimálního kontaktu hroznové šťávy se slupkou hroznu, ze které víno získává svou barvu a třísloviny.  Výsledné víno je čiré, bezbarvé, v chuti lehké, velmi jemné,  zato aroma je velmi ovocně výrazné. Prostě bílé víno z červeného.

U růžového vína je postup velmi podobný s výrobou červeného vína. Hrozny modré odrůdy se po sklizni nejprve namelou a poté až lisují. Doba pobytu hroznového moštu se slupkami je zde několik hodin. Záleží na vinaři, jaký si přeje mít výsledný produkt. Poté je způsob výroby totožný jako u bílých vín. Růžová vína jsou velmi svěží a hodí se k rychlé spotřebě. Takže do Vašeho archivu se bohužel hodit nebudou.

 

 50 odstínů růžové z celého světa

U růžových vín můžeme pozorovat celou škálu odstínů od malinové, lososové, melounové, mandarinkové, mangové,  pomerančové….. až temně cibulové. Záleží na odrůdě, způsobu výroby i regionu odkud víno pochází.

dinner-meal-table-wine

Růžová vína se vyrábějí po celém světě. Ta nejslavnější ale pochází určitě z Francouzského Provance. Jejich styl vín se nádherně doplňuje se středomořskou a provensálskou kuchyní. Další velmi známá růžová vína jsou z oblasti francouzské Rhony a to vína Tavel. Pokud jste zastáncem francouzských vín, určitě zkuste i výborná růžová vína z Loiry a to Rosé d ´Anjou nebo Cabernet d´Anjou, či růžové z Champagne.

V Itálii nalezneme růžová vína pod označením Rosato (nepleťte s Rosso – červené). Ve Španělsku Rosado.

V Německu tato vína najdeme pod označením rosewein nebo roseewein. V Rakousku je známý Schilcher, ve Švýcarsku Süssdruck.

Američani si zase nenechají sáhnout na svůj White Zinfandel, pod kterým označují růžové víno z odrůdy Zinfandel, většinou ve sladší verzi.

Naše česká či moravská růžová vína ale těmto obrovským vinařským zemím směle konkurují.  Na světových vinařských soutěžích např. na soutěži růžových vín Le Mondial du Rosé pan Tomáš Krist se svým Cabernetem, rosé 2012 získal zlatou medaili. Jeho růžové Rulandské modré 2013 se dokonce dostalo do výběru 1000 nejlepších vín světa (1000 Vins du Monde). Dále pak v největší světové soutěži vín AWC Wienna získalo vinařství Víno Hruška za své Svatovavřinecké, kabinet, 2013 taktéž zlatou medaili. Takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Z tuzemských mnoha soutěží je jedna zaměřena právě jen na růžová vína a to Jarovín Rosé, kde se loni stalo šampionem vinařství Víno J. Stávek.

 rose-pour

Kdy je ten pravý čas na růžové?

Růžová vína už nejsou jen otázkou letního pití. I když ruku na srdce, taková svěží růžovka na pláži, pikniku či na domácí grilovačce, to je ta doba, kdy tato vína volíme nejčastěji. Každopádně by mělo toto víno být vychlazeno nejlépe na 8 – 12⁰C.  Ideální sklenička pro růžové víno má tvar jako pro bílé víno s mírně rozšířeným vrchním okrajem. Ale i s klasickou skleničkou na bílé víno neuděláte chybu.

Růžová vína kombinujeme s lehkou kuchyní. Hodí se k rybám, k lehkým těstovinám, zelenině, kuřecímu masu, mořským plodům, ke kozímu sýru, jemné paštice, milovníci grilování si ho můžou dát ke kuřecímu steaku a bramborám. Výborné právě v tomto období bude k chřestu, například ke chřestové polévce či marinovanému chřestu se šunkou. Sladší verze jsou ideální pár k jahodovým dezertům.

Růžová vína jsou jako stvořená i do koktejlů. Luxusní záležitost je polosuché růžové víno s borůvkovým džusem a borůvkami. Nebo zkuste Rosé Spritz: růžové s jahodami, sodovkou, aperolem a citronovou šťávou.

A jeden tip na závěr jak vyřešit hádku, jaké víno si dáme dnes k televizi. Červené či bílé? Růžové!

Tak na zdraví a krásný růžový květen!

Zajímavost:

Můžeme se setkat i s označením Oranžové víno. Jde o víno z bílých odrůd, kdy mošt byl delší dobu v kontaktu se slupkami. Vína tak dostala tmavší, lehce oranžový, jantarový nádech.

Článek byl napsaný pro časopis F.O.O.D.

Chráněno autorskými právy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s