80 českých řemeslných ciderů v MeetFactory

Prehlidka cideru_Jan Purkrabek (5)

Přes 80 řemeslných českých ciderů bylo možné ochutnat 9.března v MeetFactory na pražském Smíchově. Od 19 hodiny zde více jak 40 profesionálních i amatérských výrobců představilo své vzorky tohoto perlivého jablečného nápoje, který si u nás v posledních letech získává více a více příznivců. Srdce každého milovníka cideru zde muselo zaplesat, protože pokud jste se chtěli trochu zorientovat mezi českými producenty cideru, toto byla skvělá příležitost.

Organizátor této již 7.akce Ondra Kopička z WinePunk dal možnost jít s kůží na trh i malovýrobcům a amatérům, kteří se chtěli pochulubit svým ciderem, který vyrábějí doma doslova na koleni a poté se o něj dělí se svými přáteli.

Ochutnat jsme mohli Cidery klasické, kvašené v sudech i lahvích, cidery s příchutěmi jako např. hruškové, višňové, chmelené nebo i s medem. Cidery sladké i suché, silnější i ty lehounké nebo i jablečný ocet a mošt.

IMG_4837

Počet amaterských a profesionálních výrobců byl vyrovnaný

Sympatické bylo, že všichni vystavovatelé, ať ti větší nebo i ti malincí vyrábějí své cidery z klasických odrůd českých jablek typu renety nebo Boskoopská. Pár nadšenců, kteří přijeli jen s pár litry, jako např. sympatický pár z BirnaiGarten se svým Ciderem Inženýr (jablko, kdoule), ani netuší z jakých jablek svůj cider vyrábí. Jejich jablka totiž pochází ze stromů rodinné zahrady, které jsou staré až 50 let. Právě od těchto amatérských výrobců, jako dále např. od nepochopitelně skromné dvojice ze Cidre Pomme d’Or Bojetice (jejich cidery byly opravdu skvělé), byly cidery nejzajímavější. Dobře jste tento poznatek mohli ohodnotit díky velmi dobře a přehledně rozděleným sekcím na profesionální a amatérské části.

Cidery Inženýr                                      Pomme d’Or

To že cidery, které jste na této výstavě mohli ochutnat, chutnají jinak než cidery z velkovýroben nadnárodních producentů, bylo jasné již od prvního ochutnání. Vše nám potvrdil i Ondřej Kunc z moštárny F.H.Prager “Naše produkty chutnají opravdu jinak, jsou přírodnější a opravdovější, navíc české” a dodává “mnohdy mají i dvě šarže dvě odlišné chutě”. Právě u F.H.Prager jsme ochutnali a nejvíce hodnotíme již zmiňovaný “Cider&Med”, jenž je vyrobený kromě jablek z medu rodinného vinařství z předhůří Českého lesa a polosladký Cider10. Velmi dobrý byl i jejich cider z hrušek “Hrušková Perry”.

Zaujali nás i cidery z A.K.Cider z Vizovic se svým ciderem “Sweet Strong” se 7,5% alkoholu, nebo suchý cider z Cidre99 z malé obce Roštín. Nesmíme zapomenout i na cidery od Tátova sadu nebo od naší srdcové moštárny, kterou máme i na vinotékách, Cidrerie Kliment.

IMG_4840

Tomáš Málek naléval svoji „Směsku 2015“ koštýřem

To, že obliba ciderů roste, odráží stoupající poptávka po tomto osvěžujícím nápoji, i když spíš mezi mladší generací. O tom, že bude v českých hospodách a restauracích v nabídce na pípách kromě několika druhů piv i nabídka ciderů, jako je tomu třeba v Británii, USA, Austrálii a Skandinávii, kde si cider drží 10-15% pivního trhu, si můžeme nechat jen zdát. U nás se stále řadí mezi dražší alternativy ochucených piv a podobných nápojů. Možná proto češi stále zůstávají věrni klasickému pivu.

Prehlidka cideru_Jan Purkrabek (3)

Ale rok od roku nám roste počet nově vznikajících profesionálních producentů, což by díky konkurenci, mohlo činit tento nápoj dostupnější.  A takovéto přehlídky, i když ve stylu punk (na což jsme my, zvyklí na pražské vinné degustace za poslechu vážné hudby, nebyli úplně připraveni 🙂 ), osvětě mezi gastro profesionály i laiky významě pomáhají.

Níže seznam vystavovatelů (červeně označeni ti, kteří nám nejvíce chutnali).

AMATÉŘI

Vladimír Marek – Carboy cidre

Dan a Káťa – Řemeslný žižkovský biocider ze středočeských jablek

Jan Schlindenbuch – Outcider

Kuba Svěrek – Foot made Cider

Tomáš Ritzka – První pražské jablko

Antonín Bernard – Dubský jablko

Tvrz Sudkův důl

Marek Lžičař – Sajdr OdKamene

Tomáš Málek – Starking 2015

Petr Vacek – Piparkakuja cidre

Petra a Milan –  Pomme d’Or – Zlaté jablko

Tomáš Blaha – Suicider 2015

Michal Bitomský a Lubomír Satora – Virgin Apple

Robert Ondráček a Markéta Dadáková – Kovářský cider

Matěj Houdek – Lán CIDRE

Pavel Jugas – Cider

Michal Schlindenbuch – Ciderbuch

Vojtěch Čížek – Garage

Vašek Smolík – Orleánský jablečný ocet

Helena a John Baker – Apple Vinegar

Inženýr Cider

PROFESIONÁLOVÉ

Tátův sad

Landcraft

F.H. Prager

Českorájský cider

Cidrerie Kliment

BBCidre

A.K.Vizovice

Cidre 99

Moštárna Újezd – Divoké jablko

Magnetic

Johannes Cyder

Rossbach

Tereza Krajčíková – 9. března 2017

Text i fotografie jsou chráněny autorskými právy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s