Párování šumivých vín a jídla

hd-201112-r-oysters-rocafella

V dnešní době jde párování vín a jídel daleko za hranice obvyklých kombinací. Avšak většina konzumentů má šumivá vína stále zaškatulkována jako víno k přípitku či jako pouhý aperitiv. Ve skutečnosti jsou šumivá vína nejvíce variabilní vína k párování s jídlem a můžou tak doplnit Vaše menu od předkrmu po dezert. Stačí jen být trochu odvážný a popustit uzdu Vaší fantazii.

Šumivá vína jsou vyráběna v různých stylech s různou dozáží, různým množství cukru. Můžete vybírat mezi běžným sektem neročníkovým (non vintage), který je vyráběn v konzistetní kvalitě i chuti. Nebo můžete zvolit jedno z vintage (ročníkové) stylu a vybrat si tak unikátní chuť podle svého výběru. V každém případě jde při párování vína s jídlem vždy o vyváženost. Jídlo nesmí převážit chuť, jak v plnosti a intenzitě, tak i naopak, víno nesmí příliž převažovat nad chutí jídla.

Suchá, šumivá vína jako je Champagne jsou velmi univerzální vína pro celou řadu pokrmů. Základní princip jejich párování vychází ze skutečnosti, že jemná a svěží vína jako jsou např.suchá Champagne milují sůl a tuk. Dále je dobré vědět, že díky bublinkám si tato vína žádají v pokrmech texturu. Je tedy vždy dobrý nápad mít v jídlech prvek křupavosti, který je vjemově velmi podobný šumění bublinek. U předkrmů můžeme zvolit např. sushi, čerstvé saláty, nebo již klasická kombinace s ústřicemi, jejichž mineralitu budou bublinky jen umocňovat. Vyzkoušejte ale např. spojení s máslovým popcornem, uzeným lososem, krevetami, nebo i vaječnými a kuřecími pokrmy. S hlavními jídly se neojte experimentovat. Jedno z velmi oblíbených kombinací je Champagne a smažené kuře. Tato kombinace Vás velmi příjemně překvapí. Bohatost a textura kuřete a křehkost a kyselost Champagne je absolutně kouzelná. Velká ročníková šumivá vína se nemusíte bát spárovat např. i s jehněčím. Zde je však velmi důležité být při přípravě masa obezřetný a nevysušit jej. Maso musí být šťavnaté, aby nám šumivé víno nechutnalo drsně. Zemitější Champagne typu Blanc de Noirs se dobře kombinují se zemitými jídly jako je např. lanýžové rizoto, jemná zvěřina, nebo ze sýrů např. Chedar nebo Parmazán. Růžová suchá s tučnějšími rybami, sýrem Brie, nebo dokonce i s kachnou. Mastnota, která Vám ulpí na jazyku bude kyselinkou sektu smyta a Vás bude vybízet k dalšímu soustu.

maxs_wine_dive_fried_chicken_champagne

Ke kořenitějším jídlům a jídlům např. z thajské, indické a pod. kuchyně zvolíme raději šumivá vína s vyšším obsahem cukru typu Dry až Demi-sec. Champagne či jiný sekt Vám v tomto případě změkčí a zjemní tyto pokrmy a Vaše chuťové buňky budou déle “čerstvé”. Tato vína se nám také dobře párují s ovocem, ale třeba i sýry a Foie Gras, které krásně doplní svými sladkými tóny. Růžové sladké typu Doux, které je již velmi sladké, ale ne tolik jako dezertní vína, je výborné např. s rebarborovým či jablečným moučníkem.

Při párování šumivých vín s jídly je dobrá pomůcka držet se pravidla místa původu. Zjistěte si co se v místech původu vína jí za pokrmy. Např. Prossecco, které má většinou trochu větší bublinky než Champagne i vyšší hladinu cukru. Skvělé bude s olivami, bruschettou, krevetovým koktejlem, chřestem, salátem z hrušky, rukoly, pekanových ořechů a parmazánu. Italské šumivé víno Moscato d’Asti je sladšího typu a hodí se k ovocným sorbetům, citronovému cukroví a tvarohovým dezertům. Španělská Cava, lehčí než Champagne a většinou sušší než Prossecco. Opět bude doma s klasickými místními jídly, jako je tapas, uzené a smažené ryby, mušle, solené vepřové maso, olivy, mandle, šunka Serrano, nebo sýr manchego.

Zbořte tedy mantinely, které Vás omezovaly v gurmánském rozletu a zapojte bublinky do Vaší každodennosti. Stačí dobré šumivé víno a Vaše kreativní stránka může ukázat co v ní je. Štědrovečerní večeře, či Silvestrovská party může být dobrým začátkem

champagne-food-lobster-seafood-favim-com-4451515

Napsáno pro časopis F.O.O.D.

Text je chráněn autorskými právy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s