Cena vína

winefacts_pricetag

Jak je možné, že můžeme v supermarketech a jiných řetězcích koupit víno za 30,- Kč a naopak jde pořídit vína za statisíce a někdy i více?

Cena vína je pro většinu z nás určující, ať už se pohybujeme v jakýchkoli částkách. Někdo je ochoten zaplatit za lahev 120,-, když už je oslava tak výjimečně 300,- Kč. Někdo zase dá za lahev 2000,-, protože si to může nejen dovolit, ale dokáže v daném víně najít i jeho hodnotu. Někdo si kupuje jen značku, či medaile na lahvi..

Kdo a co vlastně určuje cenu vína? Kdy je poměr ceny a opravdové hodnoty vína v rovnováze?

Cena vína se začíná počítat již na vinici. Cenu hroznů určuje již jejich původ, složení půdy, nadmořská výška, sklon ke slunci, stáří vinice a mnoho dalšího. Jen v základu může být cena vinice a tedy i hroznů jiná, než cena vinice o sto metrů dál.

Dalším faktorem ceny hroznů je kvalita suroviny a práce na vinici. Ta je samozřejmě rok od roku jiná. Podle přízně přírody v daném roce. Je velmi důležitý i záměr vinaře. Jestli nechá vinař zkoncentrovat veškerou sílu rostliny do dvou i méně špičkových hroznů, nebo chce získat větší množství suroviny. Kvalita na úkor množství samozřejmě ovlivňuje cenu významně.

Vinici může vinař přihnojovat chemicky, nebo biologickými hnojivy, náklady jsou spojené i s bojem proti škůdcům. Hrozny může sklidit mechanicky, nebo sklizeň provést ručně, což je samozřejmě šetrnější ale i dražší. Náklady jsou spojené navíc ještě s neplodícími mladými vinicemi. Nemluvě o nepřízni počasí,jako je mráz, kroupy, silné deště, nebo naopak velká vedra. S tím vším si vinař musí poradit a zahrnout do nákladů. Nemluvě o “Akci Z”, kdy vinař, než aby prodával špatné víno a zničil by si tak dobré jméno vinařství, tak raději všechny hrozny prodá, nebo z nich vyrobí “béčkové víno”, které prodává pod druhým (dceřiným) názvem vinařství. Jak můžeme vidět např. v nejlepších francouzských domech.

Orientační náklady na vypěstování jednoho kilogramu hroznů je u moravských hroznů cca od 21,- . Na lahev o objedmu 0,75l je potřeba asi  dvou kila hroznů. Takže jen náklady hroznů na jednu lahev je min. od 42,- Kč. Cena je samozřejmě proměnlivá podle ročníku, poloh vinic a práce vinaře.

gladstone78

Dále musíme započítat do ceny technologii zpracování vína. Ne každý vinař si může dovolit moderní stroje a zařízení. Jako např. šetrný lis, počítačem řízené kvašení, moderní laboratoř, sudy, filtry, nebo lahvovací a etiketovací linku.

Vínu může vinař předepsat další doškolování, zrání v dubovém sudu (barrique), což zvedne jeho cenu o 100-150 Kč, nebo nechat dále zrát na lahvi, čímž cena stoupá jen samotným skladováním. Víno, které zrálo v několika typech dubového dřeva, v každém po jinou dobu a skládajícího se z několika odrůd, či vinic a dozrávajícího několik let, patří do kategorie 1000,- a víc.

Před uvedením vína na trh, musí každé víno projít řadou analýz, zkoušek a degustačních testů. Což samozřejmě není zadarmo. Nesmíme zapomínat i na odovody vinařskému fondu za každý litr vína.

Další fixní náklady jsou náklady na lahve (od 6kč- 10), korky (od 4 do 15 Kč), kapsle (2-6Kč), etikety (3-12Kč), krabice (2-5Kč).

Pokud je vinař dobrý a dokáže si pravidelně poradit s každým ročníkem, získává samozřejmě i více zákazníků a domácí i mezinárodní ocenění. Což vede k popularizaciznačky. Vína takového vinařství jsoulogicky dražší než od vinaře neznámého. Známější vinaři nemají vína vždy lepší než jiní, ovšem dobré jméno nám dává jakousi záruku dobré koupě. Ovšem zákon nabídky a poptávky je nemilosrdný. Stejně tak i pověst ročníku. Za lepší ročník musíme zaplatit více než za horší, samozřejmě v závislosti na životosti vína a zbývajícího počtu lahví, které ma vinař v nabídce.

Můžeme si tedy vybrat ze dvou možností. Buď budeme pít víno z hroznů, které bylo vypěstováno v obrovském množství mechanicky pěstované a sklizené. Které prošlo   v rychlosti továrnou, tak aby bylo do dvou měsíců v regálech obchodů. Nebo můžeme pít víno, se kterým bylo zacházeno s láskou a péčí. Do kterého byl vložen veškerý um vinaře a byl tak maximálně využit jeho potenciál, charakter odrůdy a odrážel region a originalitu místa odkud pochází. Jeho Výrobní cena se ale bohužel nemůže dostat pod hranici 100 Kč. Pokud připočátáme marži vinaře, aby jeho práce měla vůbec smysl a marži obchodníků, dostaneme se na cenu 150 – 200,-. Myslím si, že až od této hranice koupíte vína, která budou stát za to, aby jste v nichsmočili své rty.

istock_000027560810-vineyard-worker

Nemůžeme brát ale v potaz obchodní strategie prodejců. Kdy víno prodávají hluboko pod jeho cenou, aby tak nalákali zákazníky pro návštěvu obchodu a prodeje svých dalších produktů.

Lepší, než kupovat lahvové víno pod 100,-, je koupě dobrého sudového vína. U něhož máme započtené nižší náklady s balením, dopravou, distribucí, reklamou atd. Tady, snad ještě více než u lahvových vín musíme vědět odkud víno pochází, jakou cestu si prošlo než se dostalo do obchodu. Dají se sehnat, jak vína absolutně nepitelná, jež je s vínem spojuje pouze název, tak i vína, za která by se mnohý vinař nestyděl, kdyby je měl ve svých lahvích. Některé vinotéky si nechávají od vinaře dělat speciální šarže vín, jen pro jejich obchod. Mají tak zaručenou kvalitu vína po celý rok.

Můžeme tedy říci, že i za cenu od 150,-Kč  lze pořídit vína kvalitní, lahodná a příjemně pitelná. Vždy, když ale uvažujeme nad cenou, kterou chceme za víno dát, uvědomme si, jaké obrovské úsilí a odhodlání vinaře a dalších lidí lopotících se za každého počasí na vinici stojí za každou lahví. Jejich puntičkářskou práci ve sklepě, obhajobu jejich práce u prodejců a distribuci často dlouho noci. Dlouhá je cesta z vinice na náš stůl. A ta cesta má svoji hodnotu.

271ae6b

Napsáno pro časopis F.O.O.D.

Text je chráněn autorskými právy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s