Svatomartinská vína

Jen  se do sklepa dostanou hrozny z vinice, všichni již netrpělivě čekají na burčák. První indicie, jak se na vinici v daný rok dařilo. Mnohem vyhlíženější je však ale Mladé víno, posléze to oslavované Svatomartinské.

sm-logo

Jakési prapředky našich mladých vín bychom nalezli už v dobách římských, kdy byla za mladá vína považována veškerá produkce z nové sklizně. Pojďme ale ke Svatému Martinovi, patronu Svatomartinského vína. Jeho legenda o tom, jak potkal u městské brány v Amiensu nuzně oděného žebráka prosícího o almužnu, je již notoricky známá. Svatý Martin tehdy nemaje u sebe ničeho, co by daroval, rozdělil mečem svůj důstojnický plášť a polovinu daroval žebrákovi. V noci se pak Martinovi ve snu zjevil Ježíš Kristus oděný do poloviny Martinova pláště.

Dnešní tradice připíjení si novým vínem na Svatého Martina, tedy 11.11., sahá do dob císaře Josefa druhého. V ten den totiž vinařům, kteří pracovali u sedláků, končila roční smlouva. Některá vína bývala již ve sklepě hotová a proto bylo zvykem ochutnávat novou úrodu. Toto období také připadalo na dobu, kdy byla veškerá sklizeň již “pod střechou” a blížil se advent spojený s předvánočním půstem. Svátek Svatého Martina byl tedy poslední příležitostí k hodokvasu a veselí. Při té příležitosti si také vinaři sjednávali službu na další rok. Pravděpodobně nad skleničkou mladého vína, pečené husy a koláči. A Svatomartinské oslavy, jako čas dobrého jídla a pití pak přetrvaly až do současnosti.

2-vino

 

V dnešní době je Svatomartinské víno pojmem řídícím se přísnými pravidly. Aby mohlo víno nést značku Svatomartinské a jeho lahve být označeny logem se Svatým Martinem na koni, musí být víno vyrobeno z hroznů pro bílá vína z Mülleru Thurgau, Veltlínského červeného ranného a Muškátu moravského. Pro červená vína z odrůd Modrý Portugal a Svatovavřinecké. A pro růžová Svatomartinská jsou povoleny odrůdy Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Svatovavřinecké. Všechna vína musí splňovat přísná krtitéria a jejich vstup na trh musí schválit odborná komise. Navíc všechna tato vína musí být uzavřena šroubovým uzávěrem s logem Svatomartinského vína. Od roku 2005, kdy známku Svatomartinské víno zakoupil Vinařský fond, jeho obliba raketově roste. Stává se celonárodním svátkem vína a neodmyslitelnou součástí vinařova kalendáře.

Svatomartinská vína Vás potěší svou svěžestí a ovocitostí, která je pro ně charakteristická. Tato vína se sice u vinaře dlouho neohřála, ale za tu krátkou dobu si již stačila získat svoji osobitost. Svatomartinská vína je nejlépe vypít do Velikonoc. Do té doby si zachovají příjemnou svěžest.

 

Proč ale ta husa?

Husy končí na pekáči za to, že svým kejháním vyzradily Svatého Martina. Ten se ze skromnosti ukrýval před davem, který ho chtěl jmenovat svým biskupem.

K tradici nepatří ovšem jen Svatomartinská husa, ale i pečení martinských rohlíčků či podkov.

Jak je to jinde ve světě?

Po Svatomartinském víně je u nás nejznámější mladé víno francouzské Beaujolais Nouveau (pozor nepleťte jen s Beaujolais). Jedná se o víno z odrůdy Gamay z vinařské oblasti Beaujolais severně od města Lyon. Toto víno se může začít prodávat vždy třetí čtvrtek v listopadu. Ve Francii je tento den téměř roven státnímu svátku. Více jak polovina celkové vinné produkce Beaujolais připadá právě na mladé Beaujolais Nouveau. V poslední době nabývá na popularitě i růžové Beaujolais Nouveau či bílé Beaujolais Blanc z odrůdy Chardonnay. To však není autorizováno pro výrobu mladého Nouveau a proto to do značné míry místní vinaři “obcházejí” mladým Macon Villages Nouveau. Víno Beaujolais Nouveau z odrůdy Gamay je charakteristické svou nafialovělou barvou, svěžestí a ovocitostí s jemnou tříslovinou.

Ani Itálie nemůže se svým mladým vínem být pozadu. Již 30. října si můžeme připít mladým italským Vino novello. Vino novello může být  vyráběno z dvanácti odrůd. Z těch známějších jsou to např. Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Barbera, Dolcetto, atd. Alternativou nám může být také španělské Vino Joven nebo rakouské Junger Österreicher.

V době psaní tohoto článku se zdá, že letos si réva a vinaři s velkým suchem dobře poradili a tento ročník bude velmi dobrý. Ale jako mnozí z Vás i já budu letos (tak jako každý rok) v napjatém očekávání, jaký ten letošní ročník bude. Těším se na první nalití do sklenky, první zhlédnutí barvy, první přičichnutí a na první naplnění chuťových pohárků. Posléze na plamené diskuze, jak si který vinař na vinici a sklepě vedl. A určitě i na tu husu dojde. Tak 11.11. v 11 hodin na zdraví!

1165522-166861-martin-ilustrace

 

 

Text je chráněn autorskými právy!
Vytvořeno pro F.O.O.D. 11/2015
Foto zdroj Vinařský fond

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s