Burčák

Burčák, pokud i Vy patříte mezi jeho milovníky, měli byste o něm vědět pár základních informací. Nebudeme se ovšem bavit o burčáku od silnice, ležící v pet lahvi i několik dní a jenž má s pravým burčákem společný jen název napsaný fixou na lepenkové ceduli.

1397247-img-vino-burcak

Náš burčák, bez kterého si konec léta a nadcházející zářijové vinobraní nedokážeme už ani představit, může být burčákem nazýván, jen pokud se jedná o částečně zkvašený mošt z plodů révy vinné, vyrobený výhradně z letošních tuzemských hroznů. K prodeji může být od 1.8. do 30.11. příslušného roku. Burčák vyrobený mimo Českou republiku se smí označovat pouze jako “Částečně zkvašený hroznový mošt”.

Burčák je vlastně mezistádium mezi moštem a vínem s obsahem alkoholu 1-7%. Nejtypičtější je bílý se světle slámovou až tmavě žlutou barvou a je více či méně zakalen kvasným kalem, vyrobený nejčastěji z odrůd Irsai Oliver, Müller Thurgau, Muškát moravský nebo i Chardonnay. Občas můžete narazit i na burčák červený. Na ten si musíte obvykle počkat do září, kdy dozrávají modré odrůdy.

Na dně nádoby Vám bude u burčáku klesat jemná usazenina, která je naprosto v pořádku. Pravý burčák stále pracuje, tzn. že musíte mít ve sklence bublinky a pěnu. V tom pravém okamžiku je dokonce v sudu slyšet,  jak nám burčí svou “píseň”. Každý burčák má svá stádia kvašení od sladkého moštu, přes ten burčící tzv. “ve varu”, pak následuje burčák zlomený – “mydliňák” nebo také “řezák” a nakonec se stává z burčáku mladé víno. Ovšem v každém stádiu má své obdivovatele. Avšak na ten pravý okamžik se podle pravověrných vinařů má správně čekat ve sklepě i několik hodin.

My všichni ostatní bez sklípku víme, že ten správný okamžik nastává, když je v optimu cukr, alkohol a kyselina. V tom okamžiku burčák začíná aktivně burčit. O kvašení se nám postará sama příroda. Kvašení totiž způsobují kvasinky, které se do něj dostávají přirozenou cestou z hroznů. Cukr se nám tedy díky kvasinkám mění na alkohol. Jakmile koncentrace alkoholu v moštu dosáhne 4-5 objm.%, nastává dlouho očekávaný okamžik bouřlivého kvašení. Během té doby kvasinky spotřebují polovinu cukru a obsah alkoholu dosáhne 6%. V této chvíli nepřevládá ani sladkost ani vzniklý alkohol. Pokud je Váš burčák ještě příliš sladký, chvíli počkejte. Pokud je již trpký, tu pravou chvíli jste promeškali a nezbývá Vám než počkat do dalšího roku, nebo rychle shánět nový čerstvý.

Burčák je velmi oblíbený nejen u nás, ale i např. v Rakousku, Německu a Slovensku. V Rakousku ho najdeme pod označením Sturm nebo Staubiger, v Německu jako Junger Wein nebo Neuer Wein, ve Francii jako Vin Bourru. Angličtina např. toto stádium nazývá jako “Partially fermented wine”. V mnoha vinařských zemích se burčák, tak jak ho známe my, vůbec nepije. A to je škoda. Burčák je velmi výživný díky obsahu bílkovin z kvasinek, dále díky tiaminu, jednoho ze skupiny vitamínů B, který podporuje srdeční činnost. Dále obsahuje např. kyselinu nikotinovou a nikotinamid zabraňující nervovým a kožním poruchám a kyselinu pantotenovou chránící tělo proti onemocnění sliznice zažívacího ústrojí. Pozitivní čistící působnost burčáku na trávicí ústrojí je díky kvasinkám nepochybná. Zkrátka burčák obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, přírodní hroznový a ovocný cukr. Byla by škoda se o něj ochudit.

V tomto nejkrásnějším období milovníka vína jsou dvě nejúžasnější místa, kde můžeme burčák ochutnat. Buď u vinaře, s přímo mystickou atmosférou čekání. Nebo kde jinde než na vinobraní. 28.8. můžete navštívit to u Máchova jezera. V programu je ochutnávka burčáků i vín, zábavné odpoledne pro děti i plavba po Máchově jezeře. 2.9.- 4.9. se budou v obci Zaječí konat Burčákové slavnosti. 2.-4.9. můžete sledovat v Mutěnicích “Zarážání hory”, ochutnat víno i burčáky, můžete přihodit něco k dražbě obřího hroznu a večer sledovat divadelní představení. Ve stejnou dobu 2.-3.9.  se bude konat i jedna z našich největších vinařských slavností Velkopavlovické vinobraní. Obrovský festival vína, gastronomie a kultury s exkluzivním uměleckým programem, průvodem královské družiny, mnoha koncerty a dalšími akcemi. Po celý víkend zde můžete přihlížet prezentaci klasického zpracování hroznů. 9.-11.9. si nenechte ujít Pálavské vinobraní. Najdete zde vinařské městečko s ochutnávkou vín, kde můžete shlédnout a sami vyzkoušet zpracování hroznů na ručním mlýnku, mošt zakoupit a nechat si z něj doma vyburčit vlastní burčák. Nepromeškejte zde oblíbený průvod krále Václava IV. a královny v podání Chantal Poullain. Zajímavý je i doplňkový program Malý sommelier, kde si mohou děti i rodiče zkusit rozeznat vůně vín.

getthumbnail.aspx

10.9. bude probíhat vinobraní ve Strážnici, na zámku Kačina a od 10.-11.9. v Praze-Troji. Datum 16.-18.9. určitě nevynechá fanoušek Znojemského historického vinobraní. Zde se bude konat velkolepá historická slavnost, rytířské turnaje, i dominanta slavností historický průvod městem s králem Janem Lucemburským. Ve stejném termínu se bude konat vinobraní v Mělníku, kolébce vinařské tradice v Čechách. I zde pro nás organizátoři připravují velký doprovodný program. Tady však bude v průvodu Karel IV. Sedlecké vinobraní bude probíhat 24.9. Stejný termín 24.9. náleží i vinobraní na Karlštejně, na které se můžete vypravit parním vlakem. Zde na Vás bude čekat průvod Karla IV. s chotí Eliškou Pomořanskou, divadelní představení a další velkolepý historický doprovodný program. Do Znojma se opět můžete vrátit 30.9.-1.10. na Burčák fest.

Pokud chcete poznat, jak vypadá vinobraní i v jiných vinařských zemích, navštivte např. 23.-25.9. Neuch^atel a jeho květinový průvod navazující na tradici vinařského procesí s vozíky ozdobené květinami. Nebo 30.9.-10.10. Grape Harvest Festival v Neudstadtu, vinobraní s mnoha ochutnávkami německých vín i sektů, průvodem, kulturním programem pro dospělé i děti. Ovšem komu tepe v těle vinařské srdce, musí jet 5.-9.10. do Paříže na Fete des Vendanges de Montmartre, neboli vinobraní na Montmartru. Kdo ho nezažil, neuvěří. Obrovský megalomanský doprovodný program vinobraní s koncerty, workshopy, přednáškami, školami chutí, konferencemi i závody, soutěžemi i výstavami. Tento rok se bude konat již 83.ročník.

Ať tedy budete pít burčák na vinobraní, u vinaře, ve vinotéce, nebo prostě u Vás doma, mějte šťastnou ruku. Na zdraví! A pozor – NEDOVÍRAT!

 

 

 

 

Text je chráněn autorskými právy!
Vytvořeno pro F.O.O.D. 9/2015
Foto zdroj Profimedia

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s