Párování vín a sýrů pro začátečníky

Víno a sýry nebo Sýry a víno?!

Aneb o historii párování vín a sýrů 

Párování vín a sýrů je tu už od dob jejich vzniku. Po stovky let se toto kulinářské umění vyvíjelo ze starobylé praxe až do dnešní podoby. Pojďme se blíže podívat na původ tohoto párování.

Stovky let staré záznamy uvádějí, že víno a sýry stejného zeměpisného původu se spolu párovali už po generace. Historici zaznamenali zřejmou zeměpisnou souvislost mezi víny a sýry, které se vyvíjeli spolu jako dvojice. Mnoho vín a sýrů se vyvíjelo společně, což uvádí mnoho regionálních receptů s víny, sýry i dalšími místními potravinami a nápoji. Z evropských regionálních dvojic párování vín a sýrů jsou tu již notoricky známé dvojice např. z francouzského regionu Brie je to sýr Brie a víno Beaujolais, které svou jemnou tříslovinou tento sametový sýr nádherně doplňuje po stovky let. Jako další příklad klasického párování můžeme uvést Itálii, která má bohatou historii párování vín a sýrů se silnou vazbou na regionalismus. Např. sýr Asiago se často doporučuje s vínem Chianti nebo Brunello, která vznikla ve stejné oblasti. A mohli bychom uvádět další a další.

Párování vín a sýrů je v historii hluboko zakořeněno a stalo se samozřejmě i terčem mnoha historických vtipů a pořekadel. První zaznamenaná jsou z dob prvních britských obchodníků s víny. Např. pořekadlo: „Bílé víno s rybami a červené s masem“ . Toto dnes běžné pravidlo, se vyvíjelo po spoustu let. Je založeno na myšlence, aby tělo a mohutnost vína odpovídalo i pokrmu.

Historické záznamy dále uvádějí, že britští obchodníci často opakovali rčení: „Kupuj s jablkem a prodávej se sýrem“. Jinými slovy, je-li víno dobré a sladké i s kyselým jablkem, je pravděpodobné, že se bude dobře snoubit s mnoha sýry a se sýry obchodníci vína dále přeprodávali.

V moderním párování vín a sýrů hraje svou velkou roli i věda. Skupina potravinářský vědců z National Institutes of Health provedla v roce 2012 studii, ve kterém uvádí, že pojem „pocit v ústech“ je velmi důležitý pokud jde o to, jak lidé interpretují párování potravin. Vědci se domnívají, že potraviny, které jsou na opačných spektrech chuti, často vytvářejí velmi příjemné kombinace. Např. svíravá chuť s krémovitou. Slaná se sladkou, atd. Tento objev pomáhá vysvětlit proč víno a sýry se párují už po staletí.

Víno a sýry mají hodně co dočinění s regionální historií i vědou. Nenechte se jimi ale svázat a pokuste se experimentovat s místními, českými potravinami. Nenechte se ovlivnit předpisy v párování a popusťte uzdu Vaší chuťové odvaze. Jakkoli se to může zdát na první pohled složité, tak nejdůležitějším aspektem je přeci jen Vaše osobní preference, chuťová paměť a zvědavost zakusit nové.

DSC_5664 (2)

Pro ty méně odvážné je tu zjednodušený návod:

První krok je alespoň trochu vědět k jakému typu vína sýr párujeme. Samozřejmě první je rozdělení červené, bílé, růžové. Dále pak jestli je víno lehké, těžké s tříslovinou. Sladké či suché. Pak vybereme sýr.

Sýr k vínu budeme vybírat, abychom docílili kontrastu chutí. Např. svěží víno s kyselinkou bude krásně doplňovat krémovitý sýr typu Hermelín nebo Brie, ke kterému si dáte pár ořechů.

Víno s vyšším obsahem tříslovin bude ideální do páru s vyzrálejšími sýry, jako jsou Gruyére, či Gouda.

Sladká vína zase kombinujte se slanějšími sýry s modrou plísní typu Niva, Gorgonzola, atd. a doplňte medem.

Nebojte se ale vína kombinovat i s ochucenými sýry. Třeba se sušenými rajčaty a bazalkou. Lehké červené víno bude ideální partner.

Víno a sýry kombinujte s ořechy, ovocem, medem, vinným želé, brusinkami, ….

Zkuste si trochu zadebužírovat a zažít chuťovou extázi. Kombinací jsou miliony a je jen na Vás, jaké ochutnáte.

DSC_5662 (2)

Text je chráněn autorskými právy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s